Sportovní krasobruslařský klub Cheb

Oddíl krasobruslení vznikl v Chebu v roce 1978. K dnešnímu dni má 20 aktivních krasobruslařek a krasobruslařů, kteří se ve svých věkových kategoriích pravidelně účastní republikových závodů.

Krasobruslení v sobě snoubí technickou náročnost s estetickým dojmem. Díky těmto prvkům je sportem, který komplexně rozvíjí pohybové schopnosti dětí, avšak vyžaduje velkou tréninkovou píli.

Naši svěřenci, ve věku od 4 do 20-ti let, tak absolvují týdně tréninkové jednotky na ledě, hodiny „suché“ přípravy a hodiny taneční průpravy.

Ačkoli je krasobruslení individuální sport, tréninky probíhají ve skupinách rozdělených dle věku. Dochází tak nejen k rozvoji samostatnosti u jednotlivců, ale i k odpovědnosti vůči kolektivu.

Pro děti, které by jejich rodiče rádi naučili bruslit, pořádáme v průběhu každé sezony ve dvou termínech školičku bruslení, ve které své první krůčky na ledu absolvuje přibližně 80 dětí.

První turnus startuje na konci měsíce září, druhý poté v průběhu měsíce ledna.

Bližší informace včetně kontaktu lze získat zde, na našich internetových stránkách.

 

 HISTORIE

Oddíl krasobruslení v Chebu vznikl v roce 1978 .... úryvky od našeho prvního trenéra pana Ordoše, díky němu se dostalo chebské krasobruslení na celorepublikovou úroveň a to v podmínkách těžko uvěřitelných ....

... Ale mezi těmi sny náhle ucítíte, že všichni vědí, že je zde něco, co jinde nikdy nebudou mít. Onu atmosféru jedné chebské rokle, v níž leží dvě otevřené ledové plochy v sousedství s pekárnou a vůní pečiva.

Nikde jinde by se nemohly, tak jako tady, jednoho rána objevit na ledě čerstvé koláče, které na led v jakési pro nás tajemné euforii v noci naházel nejspíš opilý pekař. 

Pokračovat ->>>

 

Partneři

Město Cheb finančně podporuje mládežnické krasobruslení

Karlovarský kraj finančně podporuje mládežnické krasobruslení