Zapsaný spolek SK Kraso Cheb

Sportovní krasobruslařský klub Cheb

SK Kraso Cheb
Krasobruslařka

Klub SK Kraso Cheb

Oddíl krasobruslení v Chebu vznikl v roce 1978 …. úryvky od našeho prvního trenéra pana Ordoše, díky němu se dostalo chebské krasobruslení na celorepublikovou úroveň a to v podmínkách těžko uvěřitelných ….

… Ale mezi těmi sny náhle ucítíte, že všichni vědí, že je zde něco, co jinde nikdy nebudou mít. Onu atmosféru jedné chebské rokle, v níž leží dvě otevřené ledové plochy v sousedství s pekárnou a vůní pečiva.

Nikde jinde by se nemohly, tak jako tady, jednoho rána objevit na ledě čerstvé koláče, které na led v jakési pro nás tajemné euforii v noci naházel nejspíš opilý pekař.
Na žádném jiném zimním stadionu nemůže dojít k tomu, aby hudbu při volné jízdě doprovázel štěkot služebních psů v klecích jen pár metrů od ledové plochy. A těžklo by se ještě někde našla skupina trenérů, která by měla odvahu v podmínkách starého kiosku snít o trojitém skoku ….
A ještě jeden úryvek z jeho slov …. jak píše …. nostalgické trenérské vyznání ….
…. přesně už nevím, kdy jsem vstoupil na ledovou plochu chebského zimního stadionu, který jse svým způsobem zvláštní, nejen polohou uprostřed města, v rokli, ale pro vnímavé duše naprosto neobvyklý svou atmosférou. Ale ten okamžik vnesl do mého života velké množství změn a zvratů.
Byla v tom nefalšovaná radost, sportovní úspěch, zklamání, závist, nepochopení, pocítil jsem často nespravedlnost, nesl tíhu odpovědnosti, radoval se z hezkých vztahů, které se časem pokazily nebo naopak upevnily.
V plném slova smyslu jsem teprve tady pochopil význam sportu, jeho kouzelnou moc v utváření charakterů, vůle, ctižádosti.
S odstupem času pozoruji tu velkou hru na krasobruslení se shovívavým úsměvem a do duše se mi vkrádá pocit, že jsem dospěl k onomu stupni poznání, kdy vím, co bylo a je důležité, co stojí za to si zapamatovat a na co mohu s lehkým svědomím zapomenout. A těmi vzpomínkami prochází nyní už stovky různých dětských tváří, charakterů a osudů.
To, co jsem s nimi prožil – stálo za to. Mám rád děti a snažím se jim porozumět. Dětská duše je to nejkrásnější, co znám. Ve vlastní touze a ve složitém hledání, které mě nutilo ji pochopit, jsem se dostal k velké hře na krasobruslení …..


Léta šla dál a v roce 2004 byla zastřešena velká plocha, Cheb sice dostal moderní zimní stadion, ale jakoby se kouzlo a památná atmosféra mávnutím proutku vytratily …. ale možná to není jen tou roklí, třeba je to společností kolem nás …. přejeme chebskému krasobruslení, aby vzkvétalo tak jako kdysi …. to je naše přání.

Máte dotaz nebo nám chcete jen napsat?

Partneři a sponzoři klubu

Činnost spolku v roce 2022 finančně podpořilo město Cheb.

Karlovarský kraj finančně podporuje mládežnické krasobruslení

Živý kraj podporuje mládežnické krasobruslení

Narodni sportovni agentura.