Zapsaný spolek SK Kraso Cheb

Sportovní krasobruslařský klub Cheb

ŠKOLIČKA BRUSLENÍ

Chcete, aby i Vaše dítě umělo bruslit? Pošlete ho k nám do Školičky bruslení. Děti se naučí základy správné techniky bruslení, natrénují jak bezpečně spadnout a vstát na ledě, jak se rozjet i zabrzdit, budou cvičit prvky, které rozvíjejí obratnost a rovnováhu. Bruslení je velmi zdravý způsob trávení volného času: jednak nabízí zábavnou a užitečnou formu pohybu, ale také otužuje organismus.

V září bude zahájen první kurz školičky bruslení v novém roce 2024. Děti budou rozděleny do skupin podle výkonnosti.

Těšíme se na nováčky i na děti které, již školičku absolvovaly v minulosti, a tak už umí na bruslích opravdové bruslařské kousky. Všechny děti budou jistě snaživé, šikovné aby s nimi trenéři byly spokojení. Držíme palečky, ať se naučí, co nejvíce  a hlavně, ať je to moc baví.

Lekce se budou konat každou neděli od 8:00 na zimním stadionu Cheb. Počet lekcí je 12.

Cena 1500 Kč

Co potřebujete do školičky?

Kam dál po absolvování školičky bruslení?

Školička bruslení je pro mnoho začínajících dětí pouze základem v jejich dalších sportovních aktivitách. Po dokončení kurzu bruslení je možné pokračovat dále v rozvíjení dovedností v krasobruslařském klubu SK Kraso Cheb.

Jak je možné se přihlásit do krasobruslařského oddílu?

Děti se zájmem o krasobruslení v průběhu školičky bruslení mohou kontaktovat své trenérky a s jejich pomocí se připravovat na vstup do přípravky krasobruslařského klubu. Krasobruslení není uzavřený sport pouze pro děvčata, v oddíle rádi přivítáme i chlapce. Pokud máte vy a vaše dítě zájem o krasobruslení, neváhejte kontaktovat vaši trenérku či trenéra, nebo pište na email krasocheb@seznam.cz.

Školičku má na starosti p. Kmecová – Tel.: +420 606 394 825

SK Kraso Cheb

PŘIHLÁŠKA NA ŠKOLIČKU BRUSLENÍ

Bruslení a jeho výhody

Díky bruslení se děti naučí lépe ovládat své tělo a pracovat s rovnováhou, kterou přenášení váhy z nohy na nohu vyžaduje. Aby nedošlo k pádu, budou přirozeně nuceni k lepší koordinaci. Díky pravidelnému balancování na bruslích dojde i k celkovému zlepšení držení těla.
Otužování posiluje imunitní systém, rozproudí krev v žilách a dodá energii, proto je bruslař schopen vyššího výkonu, a to jak po fyzické, tak i té duševní stránce. Podle studií podporuje pobyt v chladném vzduchu odolnost vůči nemocem, jako je chřipka nebo nachlazení.
Bruslení je mnohostranně prospěšný sport. Kromě toho, že dokonale posiluje svaly celého těla – zejména nohy a hýždě, také zlepšuje motorickou koordinaci. Díky jemné souhře svalů dochází k rozvoji nervosvalové koordinace.
Kdo by nechtěl mít silné a zdravé srdce, které jen tak něco neskolí? Bruslení po dobu 30-40 minut denně dokáže snížit krevní tlak, omezit nebezpečí srdečních onemocnění a celkově posílit tělo. Vytrvalostním aerobním pohybem se totiž trénuje srdeční, cévní a respirační systém, takže dochází k utužování zdraví.

Aktuality

VŠECHNY AKTUALITY